Hampton Head 4's and 8's - 2012

by MyRaceTime.co.uk


Results by Category

Published on: 04 February 2012
Race Pos. > Category Pos. Comp. No. Comp. Name Division > Club Name > Time (hh:mm:ss:t) Prize
Category: J18A.8+
1 1 401 BMS-Buddy 2 Bedford Modern Sch 00:08:38:0 Prize
2 2 402 HAM-Swarbrick 2 Hampton Sch BC 00:08:39:3
3 3 403 DUL-Burkitt 2 Dulwich Coll 00:08:52:2
4 4 410 HAM-Hallwood 2 Hampton Sch BC 00:08:53:6
5 5 406 A 2 Kings Coll Sch 00:08:56:8
6 6 404 CAN-Horner 2 Canford Sch 00:08:56:9
7 7 405 WIN-Le Joncour 2 Winchester Coll 00:08:58:0
8 8 407 LTU-Lam-Marsden 2 Latymer Upper Sch 00:08:58:3
10 9 409 RBL-Andrews 2 Reading Blue Coat Sch 00:09:01:6
14 10 408 NSC-Dell 2 Norwich Sch 00:09:10:9
20 11 412 EMA-Gillingwater 2 Emanuel Sch 00:09:16:0
30 12 411 BRY-Cottle 2 Bryanston Sch 00:09:30:0
Time Only 702 A 2 Shiplake 00:08:56:6
Time Only 524 A 2 Bedford School 00:08:52:5
Time Only 701 A 2 Kingston G Sch 00:08:57:1
Category: J18B.8+
15 1 428 HAM-Coomes 2 Hampton Sch BC 00:09:11:6 Prize
17 2 430 KGS-Secundus 2 Kingston G Sch 00:09:13:5
24 3 431 BMS-Harvey 2 Bedford Modern Sch 00:09:23:3
31 4 433 LTU-Brewer 2 Latymer Upper Sch 00:09:33:9
32 5 436 RBL-Lancashire 2 Reading Blue Coat Sch 00:09:35:2
36 6 432 WIN-Spanos 2 Winchester Coll 00:09:38:1
39 7 435 EMA-Ikezue-Clifford 2 Emanuel Sch 00:09:41:9
53 8 429 DUL-Scott-Malden 2 Dulwich Coll 00:09:54:5
Scratched 434 BRY-Bond 2 Bryanston Sch 00:00:00:0
Time Only 710 A 2 Shiplake 00:09:19:7
Category: J16A.8+
13 1 440 WES 16 x 12 2 Westminster Sch 00:09:08:1 Prize
16 2 439 DUL-Lynch 2 Dulwich Coll 00:09:11:9
19 3 437 HAM-Fearn 2 Hampton Sch BC 00:09:14:2
29 4 441 KCH-Groome 2 Kings Sch Chester 00:09:29:2
33 5 448 HAM-Winter 2 Hampton Sch BC 00:09:35:7
35 6 449 WES-Frost 2 Westminster Sch 00:09:36:9
41 7 443 GMS-Haynes 2 Gt Marlow Sch 00:09:43:4
42 8 442 CAN-Catto 2 Canford Sch 00:09:43:8
45 9 438 KCS-Sergeant 2 Kings Coll Sch 00:09:48:1
56 10 446 KCA-Brady 2 Kings Sch Cant 00:09:56:8
75 11 445 A 2 Shiplake Coll 00:10:04:3
90 12 450 DUL-Rowing 2 Dulwich Coll 00:10:09:3
135 13 447 CHH-Ashworth 2 Charterhouse BC 00:10:26:0
Scratched 444 ETN-Gatehouse 2 Eton Coll 00:00:00:0
Category: J15A.8+
22 1 473 LTU-Nixon 2 Latymer Upper Sch 00:09:18:3 Prize
27 2 479 SPS-Leviathan 2 St Pauls Sch BC 00:09:28:4 Prize
38 3 469 Borlase-Blagden 2 Sir W Borlase s GS BC 00:09:40:8
48 4 471 KGS pinky 2 Kingston G Sch 00:09:50:4
62 5 474 KCS - A 2 Kings Coll Sch 00:09:58:3
64 6 467 BMS-Jones 2 Bedford Modern Sch 00:09:59:5
71 7 476 SHP - A 2 Shiplake Coll 00:10:02:7
74 8 468 HAM - Huttner 2 Hampton Sch BC 00:10:03:2
79 9 475 BDS - A 2 Bedford School 00:10:04:7
83 10 480 WEY-Steel 2 Weybridge RC 00:10:07:3
89 11 483 ETN-Shepherd-Cross 2 Eton Coll 00:10:08:7
91 12 470 DUL-Nelki 2 Dulwich Coll 00:10:09:3
95 13 472 RBL-Howell 2 Reading Blue Coat Sch 00:10:10:7
101 14 477 CAN-Naylor 2 Canford Sch 00:10:14:0
103 15 478 ETN-Harriss 2 Eton Coll 00:10:14:7
215 16 481 OUN-Cowley 2 Oundle Sch 00:11:03:2
Scratched 482 EMA-Slingsby 2 Emanuel Sch 00:00:00:0
Category: J15B.8+
104 1 515 BDS-Maltby 2 Bedford School 00:10:14:9 Prize
108 2 517 SPS-Freeman 2 St Pauls Sch BC 00:10:16:4 Prize
113 3 522 SHP - B 2 Shiplake Coll 00:10:18:6 Prize
149 4 514 HAM -Gupta 2 Hampton Sch BC 00:10:29:4
165 5 520 KCS-Edwards 2 Kings Coll Sch 00:10:37:5
202 6 521 RBL - Skoryk 2 Reading Blue Coat Sch 00:10:56:1
223 7 519 DUL-Gorenkin 2 Dulwich Coll 00:11:05:4
249 8 518 KGS-Brain 2 Kingston G Sch 00:11:15:7
276 9 523 ETN-Bester 2 Eton Coll 00:11:24:2
284 10 525 SHP - C 2 Shiplake Coll 00:11:27:2
Scratched 516 ETN-Wheeler 2 Eton Coll 00:00:00:0
Category: J14A.8x+
72 1 271 KCH-Palmer 1 Kings Sch Chester 00:10:03:0 Prize
86 2 274 SHR-Lennon 1 Royal Shrewsbury Sch 00:10:07:9 Prize
117 3 275 SWB-Jones 1 Sir W Borlase s GS BC 00:10:19:5 Prize
136 4 286 DUL-Large 1 Dulwich Coll 00:10:27:6
146 5 281 WES-Arzt-Jones 1 Westminster Sch 00:10:28:8
147 6 273 BMS-Papworth 1 Bedford Modern Sch 00:10:28:9
169 7 272 SHP-Aldridge 1 Shiplake Coll 00:10:39:9
171 8 270 RBL-Batt 1 Reading Blue Coat Sch 00:10:41:7
185 9 292 WES-Davies 1 Westminster Sch 00:10:47:1
190 10 276 HAM-Dopey 1 Hampton Sch BC 00:10:49:8
194 11 283 SHR-McCartney 1 Royal Shrewsbury Sch 00:10:52:3
203 12 285 SPS-Lowenstein 1 St Pauls Sch BC 00:10:56:3
227 13 296 KCH-Hudson 1 Kings Sch Chester 00:11:07:5
243 14 284 KCS-A octo 1 Kings Coll Sch 00:11:13:7
248 15 289 RBL-Bright 1 Reading Blue Coat Sch 00:11:15:1
266 16 282 BDS-Allen 1 Bedford School 00:11:20:6
275 17 300 BMS-Berry 1 Bedford Modern Sch 00:11:24:2
283 18 293 HAM-Sleepy 1 Hampton Sch BC 00:11:26:7
287 19 290 SWB-Langley 1 Sir W Borlase s GS BC 00:11:28:1
309 20 278 LTU-Sillett 1 Latymer Upper Sch 00:11:35:8
318 21 298 SHP-King 1 Shiplake Coll 00:11:38:8
319 22 297 KCS-B Octo 1 Kings Coll Sch 00:11:39:1
340 23 299 DUL-Makower 1 Dulwich Coll 00:11:48:1
346 24 277 SHP-May 1 Shiplake Coll 00:11:50:8
360 25 280 MBC-Elliott 1 Molesey BC 00:11:58:8
372 26 294 WIN-Warner 1 Winchester Coll 00:12:05:0
375 27 304 BDS-Wilson 1 Bedford School 00:12:07:8
376 28 301 HAM-Sneezy 1 Hampton Sch BC 00:12:11:8
395 29 303 HAM-Grumpy 1 Hampton Sch BC 00:12:25:7
411 30 302 KCS-J14 C 8x 1 Kings Coll Sch 00:12:57:2
Scratched 295 KGS-Rao 1 Kingston G Sch 00:00:00:0
Scratched 305 SGC-Burton 1 St Georges Coll 00:00:00:0
Scratched 288 ORA-Green 1 Oratory Sch 00:00:00:0
Scratched 291 ORA-Bannister 1 Oratory Sch 00:00:00:0
Scratched 279 TFN-Won 1 Tiffin Sch 00:00:00:0
Scratched 287 SGC-Defaux 1 St Georges Coll 00:00:00:0
Category: W.J18A.8+
52 1 484 LEH-Bruce 2 Lady E Holles 00:09:54:1 Prize
58 2 485 Borlase-Jenkins-Pandya 2 Sir W Borlase s GS BC 00:09:57:8
59 3 486 A 2 Headington Sch 00:09:57:8
97 4 491 MBC-Orsman 2 Molesey BC 00:10:13:1
137 5 490 KGS-Hodson 2 Kingston G Sch 00:10:27:9
167 6 487 KCH-Barnard 2 Kings Sch Chester 00:10:38:3
242 7 492 SPG-Sisley 2 St Pauls Girls Sch BC 00:11:13:2
330 8 488 CAN-Fry 2 Canford Sch 00:11:42:6
Scratched 489 SWP-Ward 2 Sir W Perkins s Sch 00:00:00:0
Category: W.J16A.8+
125 1 530 A 2 Lady E Holles 00:10:22:9 Prize
132 2 531 TSS-Browne 2 Tideway Scullers 00:10:23:8
157 3 528 HAB-Rosser 2 HMSG RC 00:10:33:7
176 4 529 A 2 Headington Sch 00:10:43:9
187 5 527 HEN-Eades 2 Henley RC 00:10:47:7
310 6 532 A 2 Godolphin Sch 00:11:36:1
Scratched 526 SWP-Scott 2 Sir W Perkins s Sch 00:00:00:0
Category: W.J15A.8+
140 1 548 MAR-Mansfield 2 Marlow RC 00:10:28:1 Prize
144 2 550 KCH-Armatage 2 Kings Sch Chester 00:10:28:7 Prize
153 3 543 SWP-Koutas 2 Sir W Perkins s Sch 00:10:30:7 Prize
204 4 544 Borlase-Street 2 Sir W Borlase s GS BC 00:10:57:7
207 5 549 LEH-Elliott 2 Lady E Holles 00:10:59:3
280 6 545 KGS-Dodds 2 Kingston G Sch 00:11:25:5
300 7 546 GMS-Smyth 2 Gt Marlow Sch 00:11:32:5
339 8 547 A 2 Godolphin Sch 00:11:47:7
Scratched 551 SGC-Wilson 2 St Georges Coll 00:00:00:0
Category: W.J14A.8x+
151 1 307 LEH-Kelly 1 Lady E Holles 00:10:30:2 Prize
182 2 321 SBT-Cann 1 Surbiton H Sch 00:10:46:4 Prize
188 3 322 LEH-Lodge 1 Lady E Holles 00:10:48:2 Prize
210 4 308 HED-Nickituk 1 Headington Sch 00:11:01:5
212 5 310 GMS-Barnes 1 Gt Marlow Sch 00:11:02:5
298 6 315 LEH-Reddish 1 Lady E Holles 00:11:31:5
307 7 311 BMS-Hopwood 1 Bedford Modern Sch 00:11:35:4
336 8 318 BGS-Crook 1 Bedford Girls Sch RC 00:11:45:7
338 9 306 SWP-Lindsay 1 Sir W Perkins s Sch 00:11:47:2
371 10 309 Borlase-Savage 1 Sir W Borlase s GS BC 00:12:04:6
388 11 319 EMA-Clouston 1 Emanuel Sch 00:12:18:9
408 12 313 GLT 1 Godolphin Sch 00:12:50:6
414 13 316 SWP-Andrew 1 Sir W Perkins s Sch 00:13:03:2
424 14 320 OUN-Pymont 1 Oundle Sch 00:13:46:9
Scratched 312 KGS- Palmer 1 Kingston G Sch 00:00:00:0
Scratched 314 SGC-O Higgins 1 St Georges Coll 00:00:00:0
Scratched 317 LTU-Essex 1 Latymer Upper Sch 00:00:00:0
Category: J18A.4x-
9 1 416 WES-Bradbury 2 Westminster Sch 00:09:01:3 Prize
11 2 414 Marlow A Crew 2 Marlow RC 00:09:03:4
12 3 421 Borlase-Murray 2 Sir W Borlase s GS BC 00:09:07:3
18 4 413 Borlase-Cox 2 Sir W Borlase s GS BC 00:09:13:9
21 5 417 TFN-Claydon 2 Tiffin Sch 00:09:16:9
23 6 415 WBS-Clemance 2 Windsor Boys Sch 00:09:18:6
34 7 423 Marlow B Crew 2 Marlow RC 00:09:36:2
51 8 427 Borlase-Evans 2 Sir W Borlase s GS BC 00:09:53:3
55 9 465 GLB-Davidson 2 Globe 00:09:56:4
63 10 425 TFN-Holt 2 Tiffin Sch 00:09:59:3
67 11 424 OUN-Bolle-Jones 2 Oundle Sch 00:10:00:6
69 12 420 MGN-Hall 2 Magdalen Coll Sch 00:10:02:4
112 13 422 GUI-Hudson 2 Guildford RC 00:10:18:2
178 14 418 KCH-Morrison 2 Kings Sch Chester 00:10:45:7
Scratched 426 ASL-Sadarangani 2 American Sch 00:00:00:0
Scratched 419 ASL-Robertson 2 American Sch 00:00:00:0
Category: J16A.4x-
43 1 458 KSE-Love 2 Kings Sch Ely 00:09:44:1 Prize
49 2 452 WBS-Abraham 2 Windsor Boys Sch 00:09:51:2
57 3 454 HEN-Butler 2 Henley RC 00:09:57:7
65 4 453 TFN-Hutchence 2 Tiffin Sch 00:10:00:2
84 5 455 LEA-Benson 2 Lea RC 00:10:07:5
111 6 459 HEN-Hayes 2 Henley RC 00:10:16:8
158 7 460 TFN-Pearce 2 Tiffin Sch 00:10:34:2
250 8 456 BRY-Coplan 2 Bryanston Sch 00:11:15:9
Scratched 457 OUN-Nickols 2 Oundle Sch 00:00:00:0
Time Only 451 WLT-Georgiou 2 Walton RC 00:09:39:1
Category: J15A.4x+
80 1 557 Marlow - A Crew 2 Marlow RC 00:10:06:1 Prize
81 2 552 WBS-Smith 2 Windsor Boys Sch 00:10:06:7 Prize
105 3 558 WES-Wu 2 Westminster Sch 00:10:15:8 Prize
118 4 579 CCS-Jones A 2 Claires Court Sch 00:10:19:9
122 5 562 TSS-Brophy 2 Tideway Scullers 00:10:21:2
133 6 559 WBS-Brogan 2 Windsor Boys Sch 00:10:25:0
141 7 569 ROS-Probert 2 Ross RC 00:10:28:2
145 8 574 TRC-Bird 2 Thames RC 00:10:28:7
154 9 553 TFN-Hodson 2 Tiffin Sch 00:10:31:6
173 10 565 GLB-Blanchard 2 Globe 00:10:42:3
174 11 573 Marlow - B Crew 2 Marlow RC 00:10:43:2
193 12 570 KSE-Gale 2 Kings Sch Ely 00:10:51:7
198 13 571 KCH-Macloskey 2 Kings Sch Chester 00:10:55:1
200 14 561 WLT-Jones 2 Walton RC 00:10:55:8
228 15 556 MBC-Hooper 2 Molesey BC 00:11:07:9
241 16 560 TFN-Majeed 2 Tiffin Sch 00:11:13:0
251 17 554 MGN-Sheard 2 Magdalen Coll Sch 00:11:16:0
262 18 575 LEA-Skinner 2 Lea RC 00:11:18:9
302 19 576 WGT-Cook 2 Whitgift Sch BC 00:11:33:2
305 20 572 WIN-Ganendra 2 Winchester Coll 00:11:34:4
355 21 564 CCS-Jenkins B 2 Claires Court Sch 00:11:55:6
366 22 566 KRC-Worthington 2 Kingston RC 00:12:02:1
398 23 568 MBC-Harper 2 Molesey BC 00:12:34:3
Scratched 577 GLB-Ward 2 Globe 00:00:00:0
Scratched 578 SGC-Bromely-Patchett 2 St Georges Coll 00:00:00:0
Scratched 563 HIN-James 2 Hinksey Sculling Sch 00:00:00:0
Scratched 567 SGC-Young 2 St Georges Coll 00:00:00:0
Scratched 555 SGC-Davies 2 St Georges Coll 00:00:00:0
Category: J14A.4x+
127 1 222 HEN-Farley 1 Henley RC 00:10:23:4 Prize
138 2 221 KCH-Wild 1 Kings Sch Chester 00:10:28:0 Prize
142 3 225 TFN-Wilson 1 Tiffin Sch 00:10:28:3 Prize
175 4 229 CCS-Lockwood 1 Claires Court Sch 00:10:43:5
288 5 230 NSC-Conway 1 Norwich Sch 00:11:28:2
291 6 223 TSS-Ambler 1 Tideway Scullers 00:11:28:9
342 7 235 CCS-Baxter 1 Claires Court Sch 00:11:48:5
345 8 231 MGN-Henry 1 Magdalen Coll Sch 00:11:50:1
352 9 233 TFN-Singleton 1 Tiffin Sch 00:11:54:5
417 10 232 HAM-Happy 1 Hampton Sch BC 00:13:22:1
419 11 226 WIN-Williamson 1 Winchester Coll 00:13:27:0
428 12 224 HAM-Doc 1 Hampton Sch BC 00:13:52:6
430 13 220 SWB-Manthorpe 1 Sir W Borlase s GS BC 00:14:06:2
432 14 236 HAM-Bashful 1 Hampton Sch BC 00:15:13:4
Scratched 227 HIN-Beveridge 1 Hinksey Sculling Sch 00:00:00:0
Scratched 228 DUL-Cumming 1 Dulwich Coll 00:00:00:0
Scratched 234 DUL-Treherne Pollock 1 Dulwich Coll 00:00:00:0
Category: W.J18A.4x-
88 1 493 A 2 Headington Sch 00:10:08:5 Prize
96 2 496 CAN-Chitty 2 Canford Sch 00:10:12:0
98 3 505 NRC-Kay 2 Nottingham RC 00:10:13:2
100 4 495 Borlase-Lewis 2 Sir W Borlase s GS BC 00:10:14:0
115 5 504 TSS-Metcalf 2 Tideway Scullers 00:10:19:0
124 6 497 WLT-Dent 2 Walton RC 00:10:22:8
129 7 498 HEN-Unsworth 2 Henley RC 00:10:23:5
131 8 511 ETX-French 2 Eton Excelsior 00:10:23:8
143 9 499 MAR-Foot 2 Marlow RC 00:10:28:5
160 10 512 KGS-Cook 2 Kingston G Sch 00:10:34:3
172 11 501 LTU- red 2 Latymer Upper Sch 00:10:41:7
183 12 510 TSS-Budgett 2 Tideway Scullers 00:10:46:7
192 13 508 BGS-Crook 2 Bedford Girls Sch RC 00:10:51:4
197 14 507 KRC-Hughes 2 Kingston RC 00:10:54:3
205 15 503 HEN-Fletcher 2 Henley RC 00:10:58:8
218 16 513 KRC-Esterhuyse 2 Kingston RC 00:11:04:2
320 17 502 GUI-Hickson 2 Guildford RC 00:11:39:2
Scratched 500 ASL-Caroline 2 American Sch 00:00:00:0
Scratched 506 HAB-Thomas 2 HMSG RC 00:00:00:0
Scratched 494 LTU- white 2 Latymer Upper Sch 00:00:00:0
Scratched 509 LTU- blue 2 Latymer Upper Sch 00:00:00:0
Category: W.J16A.4x-
162 1 534 BGS-Harbinson 2 Bedford Girls Sch RC 00:10:35:4 Prize
180 2 535 ETX-HATFIELD 2 Eton Excelsior 00:10:46:3
295 3 536 BRY-Jovellar Calvet 2 Bryanston Sch 00:11:30:1
Scratched 533 HIN-McLennan 2 Hinksey Sculling Sch 00:00:00:0
Category: W.J15A.4x+
217 1 605 LEH-Greensmith 2 Lady E Holles 00:11:03:8 Prize
231 2 580 LTU-Leach 2 Latymer Upper Sch 00:11:08:4 Prize
233 3 583 HAB-Jenkins 2 HMSG RC 00:11:09:4 Prize
247 4 587 MAR-Cox 2 Marlow RC 00:11:15:0
254 5 604 WEY-Pickering 2 Weybridge RC 00:11:17:5
269 6 589 LEH-Donaldson 2 Lady E Holles 00:11:22:4
270 7 603 BGS-Ilic 2 Bedford Girls Sch RC 00:11:22:6
271 8 598 LEH-Thomas 2 Lady E Holles 00:11:22:7
301 9 592 BMS-Geary 2 Bedford Modern Sch 00:11:32:8
308 10 588 BGS-Killingbeck 2 Bedford Girls Sch RC 00:11:35:5
321 11 599 A 2 Godolphin Sch 00:11:39:3
326 12 596 SBT-Toyn 2 Surbiton H Sch 00:11:40:8
337 13 586 TRC-Simonds-Gooding 2 Thames RC 00:11:47:1
350 14 594 GUI-Stevenson 2 Guildford RC 00:11:52:5
357 15 600 ETX-Maitland 2 Eton Excelsior 00:11:57:4
367 16 582 KCH-Dunn 2 Kings Sch Chester 00:12:02:4
387 17 584 MBC-Cassini 2 Molesey BC 00:12:18:7
399 18 590 ETX-Orchard 2 Eton Excelsior 00:12:35:8
405 19 585 GUI-Davenport 2 Guildford RC 00:12:48:5
410 20 595 KCH-Willis 2 Kings Sch Chester 00:12:56:3
Scratched 581 A 2 Headington Sch 00:00:00:0
Scratched 591 GLB-Hayward 2 Globe 00:00:00:0
Scratched 601 ROS-Crossman 2 Ross RC 00:00:00:0
Scratched 602 KSE-Fialova 2 Kings Sch Ely 00:00:00:0
Scratched 593 HIN-May 2 Hinksey Sculling Sch 00:00:00:0
Scratched 597 PHS-Myskovets 2 Putney High Sch 00:00:00:0
Category: W.J14A.4x+
208 1 256 HED-Currie 1 Headington Sch 00:11:00:7 Prize
219 2 237 MAR-Hornett 1 Marlow RC 00:11:04:6 Prize
265 3 239 SWP-Dawson 1 Sir W Perkins s Sch 00:11:19:7 Prize
286 4 238 HEN-Edwards 1 Henley RC 00:11:27:8
311 5 249 EMA-Slater 1 Emanuel Sch 00:11:36:3
314 6 240 KCH-Lawrence-Smith 1 Kings Sch Chester 00:11:37:2
348 7 259 KCH-Jones 1 Kings Sch Chester 00:11:51:4
353 8 241 WLT-Giambrone 1 Walton RC 00:11:54:8
368 9 246 KRC-Saba 1 Kingston RC 00:12:02:8
386 10 244 LEH-Hall 1 Lady E Holles 00:12:18:0
390 11 257 ETX-Maitland 1 Eton Excelsior 00:12:21:1
396 12 248 GUI-Stevenson 1 Guildford RC 00:12:29:2
403 13 254 TFN-Oppenheimer 1 Tiffin Sch 00:12:43:6
406 14 251 GLT- J14 4x+ 1 Godolphin Sch 00:12:49:1
421 15 253 OUN-Vickery 1 Oundle Sch 00:13:35:8
422 16 245 Borlase-Sherwood-Rogers 1 Sir W Borlase s GS BC 00:13:36:3
423 17 242 MBC-Cassini 1 Molesey BC 00:13:46:1
426 18 255 NSC-Larter 1 Norwich Sch 00:13:49:9
427 19 258 WTS-Vokes 1 Walbrook Ted Sch 00:13:51:1
Scratched 252 HIN-Bickersteth 1 Hinksey Sculling Sch 00:00:00:0
Scratched 247 KGS-Kent-Egan 1 Kingston G Sch 00:00:00:0
Scratched 250 HIN-Defillion 1 Hinksey Sculling Sch 00:00:00:0
Scratched 243 TRC-Lowe 1 Thames RC 00:00:00:0
Category: W.J13A.4x+
397 1 263 ETX-Allerton 1 Eton Excelsior 00:12:32:4 Prize
401 2 268 ETX-Brewer 1 Eton Excelsior 00:12:39:0 Prize
412 3 269 SBT-Hay 1 Surbiton H Sch 00:13:01:1 Prize
420 4 266 SBT-Brister-Runnacles 1 Surbiton H Sch 00:13:27:2
425 5 265 EMA-Ryan 1 Emanuel Sch 00:13:48:1
433 6 267 LEH-Hughes 1 Lady E Holles 00:15:19:4
434 7 262 LEH-Jackson 1 Lady E Holles 00:15:50:8
Scratched 261 HEN-Roe 1 Henley RC 00:00:00:0
Scratched 264 PHS-Ramsay 1 Putney High Sch 00:00:00:0
Scratched 260 SWP-Oates 1 Sir W Perkins s Sch 00:00:00:0
Category: J18A.4-
25 1 107 WES-Scott 1 Westminster Sch 00:09:24:6 Prize
26 2 461 WLT-Tarrant 2 Walton RC 00:09:25:9
28 3 106 HAM-Hallwood 1 Hampton Sch BC 00:09:28:8
37 4 108 HAM-Marlow 1 Hampton Sch BC 00:09:40:1
46 5 105 KCS-Nelson 1 Kings Coll Sch 00:09:49:1
77 6 463 WEY-Foulkes 2 Weybridge RC 00:10:04:5
82 7 462 WBS-Bratt 2 Windsor Boys Sch 00:10:07:0
Scratched 464 KCH-Crowe 2 Kings Sch Chester 00:00:00:0
Category: J16A.4-
44 1 119 GMS-Haynes 1 Gt Marlow Sch 00:09:44:3 Prize
54 2 123 HAM-Crossley 1 Hampton Sch BC 00:09:55:4
68 3 122 KCH-Davies 1 Kings Sch Chester 00:10:01:0
93 4 121 KCS-Buchanan 1 Kings Coll Sch 00:10:09:8
126 5 120 EMA-Naudi 1 Emanuel Sch 00:10:23:1
164 6 466 MAV-Porter 2 Maidstone Invicta 00:10:37:1
Category: W.J18A.4-
134 1 124 Borlase-Jenkins-Pandya 1 Sir W Borlase s GS BC 00:10:25:3 Prize
181 2 537 KCH-Williams 2 Kings Sch Chester 00:10:46:3
220 3 539 WLT-Stead 2 Walton RC 00:11:04:8
277 4 540 KCA-Mansfield 2 Kings Sch Cant 00:11:24:4
290 5 125 MAV-Gilchrist 1 Maidstone Invicta 00:11:28:7
391 6 126 SPG-Carpio 1 St Pauls Girls Sch BC 00:12:23:0
Scratched 538 HAB-Longley 2 HMSG RC 00:00:00:0
Category: W.J16A.4-
268 1 145 HED- 1 Headington Sch 00:11:21:2 Prize
274 2 541 GMS-Osborn 2 Gt Marlow Sch 00:11:23:7
Category: J18A.4+
50 1 110 HAM-Coomes 1 Hampton Sch BC 00:09:52:6 Prize
60 2 109 WIN-Le Joncour 1 Winchester Coll 00:09:57:9
76 3 112 CAN-Horner 1 Canford Sch 00:10:04:4
94 4 111 NSC-Dell 1 Norwich Sch 00:10:10:5
148 5 113 KCH-Crowe 1 Kings Sch Chester 00:10:29:0
163 6 117 HAM-Barden De Lacroix 1 Hampton Sch BC 00:10:35:8
Scratched 114 DUL-Wilson 1 Dulwich Coll 00:00:00:0
Scratched 118 NSC-Rolls 1 Norwich Sch 00:00:00:0
Scratched 115 EMA-Gillingwater 1 Emanuel Sch 00:00:00:0
Scratched 116 NSC-Page 1 Norwich Sch 00:00:00:0
Category: J16A.4+
78 1 130 WIN-Spanos 1 Winchester Coll 00:10:04:6 Prize
99 2 127 HEN-Hayes 1 Henley RC 00:10:13:5
102 3 134 HAM-Hollands 1 Hampton Sch BC 00:10:14:2
110 4 128 HAM-Palmer 1 Hampton Sch BC 00:10:16:8
119 5 131 NSC-A 1 Norwich Sch 00:10:20:2
150 6 133 NSC-B 1 Norwich Sch 00:10:29:8
224 7 129 KCS-Huber 1 Kings Coll Sch 00:11:05:7
Scratched 132 HIN-Bott 1 Hinksey Sculling Sch 00:00:00:0
Category: J15A.4+
177 1 181 HAM-Churchman 1 Hampton Sch BC 00:10:44:6 Prize
196 2 188 WBS-Ruse 1 Windsor Boys Sch 00:10:53:0 Prize
211 3 183 NSC-Steel 1 Norwich Sch 00:11:02:3 Prize
216 4 184 GMS-Newell 1 Gt Marlow Sch 00:11:03:4
238 5 185 WES-Ramsay Gray 1 Westminster Sch 00:11:11:4
245 6 189 HAM-Lee 1 Hampton Sch BC 00:11:14:0
263 7 182 WBS-Tennant 1 Windsor Boys Sch 00:11:19:0
349 8 186 WIN-Ganendra 1 Winchester Coll 00:11:51:6
364 9 187 NSC-Ni Man 1 Norwich Sch 00:12:01:5
Category: W.J18A.4+
179 1 136 KCH-Williams 1 Kings Sch Chester 00:10:45:8 Prize
235 2 137 MBC-Thew 1 Molesey BC 00:11:10:6
255 3 143 BGS-Ginn 1 Bedford Girls Sch RC 00:11:17:6
324 4 135 HAB-Longley 1 HMSG RC 00:11:39:8
331 5 142 CAN-Howarth 1 Canford Sch 00:11:44:2
334 6 139 SPG-Gwyn Palmer 1 St Pauls Girls Sch BC 00:11:45:5
382 7 138 CAN-Lee 1 Canford Sch 00:12:14:9
418 8 144 SHP-Leach 1 Shiplake Coll 00:13:22:7
Time Only 542 A 2 HMSG RC 00:12:13:7
Scratched 140 KCS- 1 Kings Coll Sch 00:00:00:0
Scratched 141 GLT- 1 Godolphin Sch 00:00:00:0
Category: W.J16A.4+
225 1 154 LEH-B 1 Lady E Holles 00:11:05:9 Prize
230 2 146 LEH-A 1 Lady E Holles 00:11:08:3
232 3 148 TSS-Behan 1 Tideway Scullers 00:11:09:1
292 4 153 KCH-Barnard 1 Kings Sch Chester 00:11:29:1
294 5 147 HAB-Rosser 1 HMSG RC 00:11:29:9
329 6 149 LEA-Johnson 1 Lea RC 00:11:42:3
362 7 150 GLT 1 Godolphin Sch 00:12:00:3
377 8 151 NSC-Bell 1 Norwich Sch 00:12:12:6
381 9 156 BMS-Fulford 1 Bedford Modern Sch 00:12:14:8
389 10 152 GMS-Hamelink 1 Gt Marlow Sch 00:12:20:0
415 11 155 SPG-Tompkins 1 St Pauls Girls Sch BC 00:13:04:5
Category: W.J15A.4+
221 1 209 HED-A 1 Headington Sch 00:11:04:9 Prize
257 2 219 LEH-Elliott 1 Lady E Holles 00:11:18:1 Prize
289 3 211 LEH-Hoyle 1 Lady E Holles 00:11:28:4 Prize
313 4 215 HED-B 1 Headington Sch 00:11:36:9
354 5 213 HAB-Major 1 HMSG RC 00:11:55:2
374 6 212 MAR-Mansfield 1 Marlow RC 00:12:07:1
392 7 214 LEH-Greensmith 1 Lady E Holles 00:12:23:7
409 8 218 GMS-Lowe 1 Gt Marlow Sch 00:12:51:0
416 9 217 SWP-Chaturvedi 1 Sir W Perkins s Sch 00:13:09:8
Scratched 210 KGS-Dodds 1 Kingston G Sch 00:00:00:0
Scratched 216 HIN-May 1 Hinksey Sculling Sch 00:00:00:0
Category: J18A.2x
40 1 5 Gathercole/Mottram 1 Walton RC 00:09:42:2 Prize
47 2 1 Beaumont/Tymofijiw 1 Sir W Borlase s GS BC 00:09:49:2
66 3 4 Kent/Simon 1 Marlow RC 00:10:00:5
70 4 6 Coussens/Fantham 1 Sir W Borlase s GS BC 00:10:02:5
85 5 7 Joel/Brogan 1 Windsor Boys Sch 00:10:07:8
109 6 15 Ward/Whitbread 1 Walbrook Ted Schs 00:10:16:7
189 7 16 French/Davidson 1 Globe 00:10:49:1
209 8 9 Cotterill/Kumar 1 Kings Sch Ely 00:11:01:1
229 9 13 Pigram/Davies 1 Guildford RC 00:11:08:2
261 10 12 Foulston/Culverwell 1 Charterhouse BC 00:11:18:8
267 11 10 Sylvester/Hudson 1 Guildford RC 00:11:21:0
306 12 17 Blower/Molnar 1 Magdalen Coll Sch 00:11:35:0
Time Only 3 Rudkin/ 1 Stowe/Isle of Ely 00:09:44:5
Time Only 2 Barras/Knight 1 Burway/Walton RC 00:09:44:5
Scratched 8 Laney/Fedrick-Lees 1 Star & Arrow 00:00:00:0
Scratched 11 Kelly-Penso/Robertson 1 American Sch 00:00:00:0
Scratched 14 Robertson/Sullivan 1 American Sch 00:00:00:0
Category: J16A.2x
92 1 48 Rudkin/Love 1 Kings Sch Ely 00:10:09:6 Prize
106 2 37 Christie/Georgiou 1 Walton RC 00:10:16:1
107 3 36 Parnell/Law 1 Nottingham RC 00:10:16:3
114 4 38 White/White 1 Windsor Boys Sch 00:10:18:7
123 5 41 Bradbury/Hanton 1 Westminster Sch 00:10:22:1
155 6 42 Collins/Harris 1 Maidstone Invicta 00:10:31:7
159 7 44 Whadcoat/Bell 1 Norwich Sch 00:10:34:3
184 8 40 Plaskitt/Lindsay 1 Henley RC 00:10:46:9
237 9 39 Porter/Grace 1 Maidstone Invicta 00:11:10:8
244 10 43 Taylor/Steele 1 Henley RC 00:11:13:7
332 11 50 Blanchard/Cook 1 Globe 00:11:44:8
363 12 51 Stevens-Harris/Holland 1 Charterhouse BC 00:12:01:0
Time Only 47 Moore/Abraham 1 Windsor Boys Sch 00:12:17:9
Scratched 49 Milazzo/Hinduja 1 American Sch 00:00:00:0
Scratched 45 Bertasi/Calvert 1 American Sch 00:00:00:0
Scratched 46 Lewis/Robson 1 Kingston G Sch 00:00:00:0
Category: J15A.2x
116 1 160 MAR-Russell 1 Marlow RC 00:10:19:0 Prize
121 2 163 WES-Meijer 1 Westminster Sch 00:10:21:1 Prize
161 3 165 SPS-A 1 St Pauls Sch BC 00:10:34:9 Prize
186 4 173 ROS-Jones 1 Ross RC 00:10:47:5
191 5 167 SPS-B 1 St Pauls Sch BC 00:10:51:1
199 6 180 ROS-Probert 1 Ross RC 00:10:55:2
222 7 179 KSE-Openshaw 1 Kings Sch Ely 00:11:05:1
236 8 171 SPS-C 1 St Pauls Sch BC 00:11:10:7
258 9 161 TRC-Bird 1 Thames RC 00:11:18:2
285 10 164 MBC-Hughes 1 Molesey BC 00:11:27:3
293 11 170 MBC-Trump 1 Molesey BC 00:11:29:3
312 12 175 SPS-D 1 St Pauls Sch BC 00:11:36:3
333 13 177 GLB-Carballo 1 Globe 00:11:45:3
359 14 169 MGN-Strutt 1 Magdalen Coll Sch 00:11:58:7
383 15 176 WBS-Allder 1 Windsor Boys Sch 00:12:15:9
413 16 172 MBC-Adey 1 Molesey BC 00:13:01:4
429 17 162 WBS-Crocker 1 Windsor Boys Sch 00:13:56:4
435 18 174 MBC-Wall 1 Molesey BC 00:16:46:4
Scratched 178 GUI-Kulczyk 1 Guildford RC 00:00:00:0
Scratched 166 MBC-Atkinson 1 Molesey BC 00:00:00:0
Scratched 168 LTU-Sayer 1 Latymer Upper Sch 00:00:00:0
Category: W.J18A.2x
195 1 57 Budgett/Scheske 1 Tideway Scullers 00:10:52:6 Prize
206 2 56 Duckworth/Wilson 1 Nottingham RC 00:10:59:2
246 3 55 Smart/Foot 1 Marlow RC 00:11:14:0
253 4 60 Flanagan/Von Guionneau 1 Tideway Scullers 00:11:16:9
256 5 72 Jones/Stead 1 Walton RC 00:11:18:0
260 6 71 Ruffell/Badcott 1 Lea RC 00:11:18:5
279 7 59 Baldwin/Zivanovic 1 Henley RC 00:11:25:1
282 8 69 Hogan/Broadbent 1 Eton Excelsior 00:11:25:8
299 9 66 Wynn Jones/Roels 1 Henley RC 00:11:32:0
303 10 61 Hancock/oughton 1 HMSG RC 00:11:33:3
304 11 74 Steel/Edwards 1 Eton Excelsior 00:11:33:8
322 12 75 French/Curthoys 1 Globe 00:11:39:4
325 13 64 Black/Metcalfe 1 Tideway Scullers 00:11:40:3
328 14 62 Fry/Chitty 1 Canford Sch 00:11:42:2
380 15 63 Tittle/Kerr 1 Thames RC 00:12:14:6
394 16 70 Lewis/Thomas 1 HMSG RC 00:12:24:7
404 17 67 Pollington/Porteous 1 Molesey BC 00:12:47:7
Time Only 54 Denham/Unsworth 1 Walton/Henley 00:10:45:8
Time Only 58 Boddy/Taylor 1 Great Marlow /Borlase 00:11:13:3
Time Only 65 Armstrong/French 1 Marlow/Eton Excelsior 00:10:53:8
Scratched 52 Traish/Knowles 1 Headington Sch 00:00:00:0
Scratched 73 Bertasi/Nealis 1 American Sch 00:00:00:0
Scratched 53 Money/Boddy 1 Gt Marlow Sch 00:00:00:0
Scratched 68 Crocker/Moore 1 Kingston G Sch 00:00:00:0
Category: W.J16A.2x
201 1 98 Bruce/Armstrong 1 Bedford Girls Sch RC 00:10:55:9 Prize
234 2 94 Osborn/osborn 1 Gt Marlow Sch 00:11:09:6
252 3 93 Thean/Dent 1 Walton RC 00:11:16:2
272 4 96 Dyer/Richardson 1 HMSG RC 00:11:22:8
273 5 100 Bradbury/Milne 1 Kings Sch Ely 00:11:23:5
343 6 101 Deans/Fanning 1 Eton Excelsior 00:11:49:0
344 7 92 Taylor/Rajapakse 1 Marlow RC 00:11:49:4
356 8 99 Brough-Mylod/Talbot 1 Tiffin Sch 00:11:56:4
373 9 97 Thorn/hepsaydir 1 Eton Excelsior 00:12:06:2
402 10 103 Hayward/Clark-McGhee 1 Globe 00:12:43:4
Scratched 104 Hiram/Scott 1 Ross RC 00:00:00:0
Scratched 95 Lang/Stefanska 1 Headington Sch 00:00:00:0
Scratched 102 Chatfield/Chapman 1 Guildford RC 00:00:00:0
Category: W.J15A.2x
226 1 194 NRC-Thornton 1 Nottingham RC 00:11:06:6 Prize
297 2 196 MAR-Long 1 Marlow RC 00:11:31:0 Prize
317 3 208 LTU-Leach 1 Latymer Upper Sch 00:11:38:3 Prize
335 4 202 SBT-Toyn 1 Surbiton H Sch 00:11:45:6
351 5 207 BGS-Watt 1 Bedford Girls Sch RC 00:11:54:4
358 6 197 BGS-Pryer 1 Bedford Girls Sch RC 00:11:58:5
365 7 205 ROS-Crossman 1 Ross RC 00:12:02:0
378 8 204 ETX-Palmer 1 Eton Excelsior 00:12:13:3
379 9 199 SBT-Kent 1 Surbiton H Sch 00:12:13:4
384 10 195 LTU-Pevsner 1 Latymer Upper Sch 00:12:16:6
393 11 206 GMS-Reynolds 1 Gt Marlow Sch 00:12:24:2
400 12 200 TRC-Carter Edwards 1 Thames RC 00:12:37:3
407 13 198 MAV-Terry 1 Maidstone Invicta 00:12:50:2
431 14 201 MBC-Reid 1 Molesey BC 00:14:52:4
Scratched 203 LTU-Yang 1 Latymer Upper Sch 00:00:00:0
Category: J18A.2-
61 1 18 Lloyd/wickstead 1 Hampton Sch BC 00:09:58:2 Prize
73 2 21 Benstead/Swarbrick 1 Hampton Sch BC 00:10:03:0
87 3 19 Bannister/Hall 1 Winchester Coll 00:10:08:0
120 4 24 Butcher/Gordon-Smith 1 Hampton Sch BC 00:10:20:3
128 5 34 Hacon/Lam-Marsden 1 Latymer Upper Sch 00:10:23:4
130 6 28 Shortland/Dent 1 Hampton Sch BC 00:10:23:6
139 7 25 Robinson/Clifton 1 Canford Sch 00:10:28:0
152 8 22 Middleton/Clement 1 Kings Coll Sch 00:10:30:4
156 9 20 Cox/Schimmin 1 Sir W Borlase s GS BC 00:10:32:2
168 10 35 Bodossian/Huse 1 Hampton Sch BC 00:10:39:2
170 11 30 Hines/Duncomb 1 Kings Coll Sch 00:10:41:0
214 12 31 Pisal/Connell 1 Lea RC 00:11:03:1
Time Only 29 Bratt/Bedford 1 Windsor/Walton 00:10:33:6
Time Only 23 Frost/Bolding 1 Ardingley/Walton RC 00:10:58:4
Time Only 27 Mitchell/Tarrant 1 Maidstone/Walton RC 00:10:20:0
Time Only 26 Cross/Stroud-Turp 1 Tideway/Latymer 00:10:34:2
Scratched 32 Borghi/Tubbs 1 Canford Sch 00:00:00:0
Scratched 33 Bratt/Clemance 1 Windsor Boys Sch 00:00:00:0
Category: J16A.2-
166 1 157 Nugent/Fearn 1 Hampton Sch BC 00:10:37:8 Prize
Scratched 158 HAM-Cook 1 Hampton Sch BC 00:00:00:0
Scratched 159 HAM-MacKworth 1 Hampton Sch BC 00:00:00:0
Category: W.J18A.2-
213 1 76 Horne/Bruce 1 Lady E Holles 00:11:02:5 Prize
239 2 82 Cobb/Currie 1 Headington Sch 00:11:11:5
240 3 81 Howes/Howes 1 Canford Sch 00:11:11:9
259 4 78 Phipkin/Phipkin 1 Headington Sch 00:11:18:3
264 5 87 Davis/Bolton 1 Lady E Holles 00:11:19:2
278 6 86 Banning/Shepherd 1 Headington Sch 00:11:24:4
281 7 83 Halloran/Lewis 1 Sir W Borlase s GS BC 00:11:25:5
296 8 89 Dailey/Tunnacliffe 1 Walton RC 00:11:30:8
316 9 85 Orsman/Cocks 1 Molesey BC 00:11:38:2
323 10 90 Edwards/Gorman 1 Headington Sch 00:11:39:6
327 11 80 Miryanova/Brown 1 Lady E Holles 00:11:41:9
341 12 79 Meadows/Hughes 1 Molesey BC 00:11:48:4
347 13 77 O Riordan/partridge 1 Sir W Borlase s GS BC 00:11:51:4
369 14 84 Mason/Michotte 1 Westminster Sch 00:12:03:1
370 15 88 Carr/Brown 1 Molesey BC 00:12:03:2
Scratched 91 Lloyd/Austyn 1 Lady E Holles 00:00:00:0
Category: W.J16A.2-
315 1 191 HED 1 Headington Sch 00:11:37:8 Prize
361 2 192 ETX-HATFIELD 1 Eton Excelsior 00:12:00:0
385 3 190 TSS-Cole 1 Tideway Scullers 00:12:17:9
Scratched 193 TSS-Flanagan 1 Tideway Scullers 00:00:00:0